Certifikáty LB Organics

Koupit Certifikáty LB Organics »

Kosmetika LB Organics se pyšní dvěma velmi důležitými certifikáty, které zaručují, že své pleti dopřejete jen ty nejkvalitnější ingredience, které splňují přísné standardy zaručující vysokou kvalitu použitých surovin a že i výroba probíhá s ohledem na životní prostředí. Máte tak záruku, že kosmetika není testována na zvířatech, neobsahuje parabeny, umělá barviva, parfémy, sulfáty a další zdraví škodlivé látky.


Prvním je certifikát britské společnosti Organic Soil Association. Organizace Organic Soil Association, tedy Sdružení pro organickou zemi/půdu, byla založena v roce 1946 ve Velké Británii, a to s cílem chránit naši platu především prostřednictvím podpory organického způsobu zemědělství, ekologického zpracování surovin a zdravotní nezávadnosti pro spotřebitele. Přísné standardy zaručují vysokou kvalitu použitých surovin (minimálně 70 % ingrediencí musí pocházet z kontrolovaného ekologického zemědělství) i splnění dalších podmínek, které kladou důraz i na způsob zpracování, uchovávání a balení produktů. Produkty označené logem Organic Soil Assiciation musí splňovat náročné požadavky zahrnující povinné množství obsahu bio surovin ve výši minimálně 70 %. Přesné množství je uváděno na etiketě výrobku. Pokud chybí, a přesto má ochrannou známku Organic Soil Association, znamená to, že obsah ekologicky certifikovaných složek je vyšší než 95 %. Certifikát je velmi obtížné získat a žadatel musí splňovat mimořádně vysoká kriteria k jeho udělení. Organic Soil Association nepovoluje ve složení parabeny, geneticky modifikované organismy, sulfáty, ropné deriváty a zakázáno je také testování na zvířatech. Produkty nesmí obsahovat živočišné složky.


Na etiketách kosmetiky Lulu & Boo můžete nalézt také logo Vegan. Certifikát Vegan uděluje britská nezisková organizace Vegan Society, která byla založena na podporu filosofie a životního stylu veganství. Produkty musí splňovat standardy Vegan Animal-free Standards. Společnost chce, abychom odstranili utrpení zvířat, přestali ničit přírodu a žili s ní v souladu. Kosmetika označená certifikátem Vegan nesmí obsahovat žádné živočišné složky a zakázáno je také testování na zvířatech ve všech fázích výroby produktu.