Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

LULU and BOO

Certifikáty LB Organics

Publikováno: 23. 4. 2018, autor: LB Organics

Certifikáty LB Organics

Kosmetika LB Organics se pyšní dvěma velmi důležitými certifikáty, které zaručují, že své pleti dopřejete jen ty nejkvalitnější ingredience, které splňují přísné standardy zaručující vysokou kvalitu použitých surovin a že i výroba probíhá s ohledem na životní prostředí. Máte tak záruku, že kosmetika není testována na zvířatech, neobsahuje parabeny, umělá barviva, parfémy, sulfáty a další zdraví škodlivé látky.


Prvním je certifikát britské společnosti Organic Soil Association. Organizace Organic Soil Association, tedy Sdružení pro organickou zemi/půdu, byla založena v roce 1946 ve Velké Británii, a to s cílem chránit naši platu především prostřednictvím podpory organického způsobu zemědělství, ekologického zpracování surovin a zdravotní nezávadnosti pro spotřebitele. Přísné standardy zaručují vysokou kvalitu použitých surovin (minimálně 70 % ingrediencí musí pocházet z kontrolovaného ekologického zemědělství) i splnění dalších podmínek, které kladou důraz i na způsob zpracování, uchovávání a balení produktů. Produkty označené logem Organic Soil Assiciation musí splňovat náročné požadavky zahrnující povinné množství obsahu bio surovin ve výši minimálně 70 %. Přesné množství je uváděno na etiketě výrobku. Pokud chybí, a přesto má ochrannou známku Organic Soil Association, znamená to, že obsah ekologicky certifikovaných složek je vyšší než 95 %. Certifikát je velmi obtížné získat a žadatel musí splňovat mimořádně vysoká kriteria k jeho udělení. Organic Soil Association nepovoluje ve složení parabeny, geneticky modifikované organismy, sulfáty, ropné deriváty a zakázáno je také testování na zvířatech. Produkty nesmí obsahovat živočišné složky.


Na etiketách kosmetiky Lulu & Boo můžete nalézt také logo Vegan. Certifikát Vegan uděluje britská nezisková organizace Vegan Society, která byla založena na podporu filosofie a životního stylu veganství. Produkty musí splňovat standardy Vegan Animal-free Standards. Společnost chce, abychom odstranili utrpení zvířat, přestali ničit přírodu a žili s ní v souladu. Kosmetika označená certifikátem Vegan nesmí obsahovat žádné živočišné složky a zakázáno je také testování na zvířatech ve všech fázích výroby produktu.