LULU and BOO

Časopis Moje psychologie 6/2018

Koupit 5 zázraků ambasadorky »

Jitka Vojáčková je nejen zkušenou kosmetičkou a uznávanou koučkou, ale také tváří luxusní organické anglické kosmetiky.

Lulu & Boo Organics, jejímž jediným a výhradním zástupcem v České republice a na Slovensku je firma LB Organics s.r.o., se pyšní přísným certifikátem britské společnosti Organic Soil Association. Ten zaručuje, že kosmetika obsahuje jen certifikované organické esenciální oleje a rostlinné extrakty a splňuje nejen přísné standardy zaručující vysokou kvalitu použitých surovin, ale i předepsaný způsob zpracování, uchovávání a balení produktů. Drtivá většina produktů nese dokonce známku The Vegan Society, což zaručuje, že neobsahují žádné živočišné složky. LB Organics je zárukou kvality, a tak ke každému produktu obdržíte certifikát pravosti a vysoké kvality.

Stala jste se ambasadorkou kosmetiky Lulu & Boo. Co vás na ní tak uchvátilo?
Především zpracování kosmetiky jako takové. Od ostatních se liší hlavně svým jedinečným provedením a vysokou kvalitou. Nejen, že podporuje krásu pleti, ale také má léčivé účinky a nádherně voní. Ale nejvíce mě uchvátilo, že tato kosmetika je  zcela přírodní a je hlídaná britskou organizací Organic Soil Association, tudíž se nedá nijak šidit a máte záruku, že si kupujete kvalitu.

Už jste něco naznačila, ale jaké jsou hlavní benefity této kosmetiky z vašeho pohledu zkušené kosmetičky? Je určena pro všechny typy pleti a jejich specifické problémy?
Z kosmetického hlediska je výborná na problematickou a dehydrovanou pleť, tady opravdu vyniká. I ženy se smíšenou pletí si zde najdou svého kosmetického favorita. Jako kosmetička musím zdůraznit, že každá pleť má svá specifika a nedá se nikdy obecně říct, že ta která kosmetika je nebo není spásná. Vždy je důležité danou kosmetiku vyzkoušet. Nicméně Lulu & Boo má opravdu výjimečné léčivé účinky, a tak mohu s klidným svědomím říct, že si poradí s akné, velmi suchou pokožkou, ale i s kožními problémy, jako jsou například kožní cysty. Co se týče tělové kosmetiky, výborná je měsíčková mast či balzám na nohy s arnikou a zázvorem.

Proč vlastně dávat přednost přírodní kosmetice?
Především z toho důvodu, že je bez chemie a škodlivých látek, které neprospívají nejen pleti, ale i našemu organismu, protože se přes kůži, tedy největší lidský orgán, dostávají i do těla. Organická kosmetika, samozřejmě ta, která má přísnou certifikaci a pochází z ekologického zemědělství, v sobě obsahuje jen to nejlepší, co příroda nabízí. Víte tak, že své pleti dodáváte jen čisté složky i s jejich blahodárnými účinky. Vím ale, že existují ženy, které se nechtějí své oblíbené „chemické“ kosmetiky vzdát. Doporučila bych jim, aby třeba ze začátku zkusily kombinovat své oblíbené přípravky s přírodní kosmetikou. Myslím, že pak samy uvidí ten rozdíl.

Lulu & Boo se vyrábí ve Walesu a bylinky pro její výrobu se sbírají v Cornwallu. Byla jste se tam osobně podívat a viděla, jak kosmetika vzniká?
Bohužel ne. Zatím mi časová zaneprázdněnost nedovolila tyto nádherné anglické krajiny navštívit, i když jsem srdečně zvána. Mám to ale v plánu a už se moc těším.

Máte zpětnou vazbu od zákaznic, jak jsou s kosmetikou spokojeny?
Ano, mám. Zákaznice si chválí právě jedinečnou kvalitu a neustále se vrací, což mě jako ambasadorku nesmírně těší.

Co podle vás dělá ženu doopravdy krásnou?
Péče o sebe sama, tedy o vnější krásu, je samozřejmě velmi důležitá. Podle mě je ale nesmírně důležité pečovat především o svou vnitřní pohodu. Naše vnitřní spokojenost nebo nespokojenost se totiž odráží na stavu i svěžesti pleti. Jsem nejen tváří kosmetické značky, ale pracuji i jako kouč a vidím, jak české ženy málo pečují o svou vnitřní krásu, a proto je nezdobí hezký úsměv na tváři, což je velká škoda.

Už jste mluvila o přednostech kosmetiky a o tom, jak jsou s ní spokojeny zákaznice, ale máte i vy své oblíbené produkty, na které nedáte dopustit?
Ano, mám svých 5 nej produktů. Nejvíc jsem zamilovaná do luxusního hydratačního peelingu s vanilkovým cukrem. Má tak podmanivou vůni a pokožka je po použití hladká a provoněná, že jsem si na tomto produktu vytvořila závislost. Ostatně v sekci blog na www.lborganics.cz najdete další mé kosmetické favority.